Які чесноти виділяв Аристотель?

У “Нікомаховій етиці” Аристотель формулює свою теорію чесноти. Він ділить усі чесноти на два види: 1️⃣ Діаноетичні – чесноти розуму: розсудливість, мудрість. 2️⃣ Етичні – чесноти волі: мужність, дружба, величавість, щедрість.

Аристотель

  • Аристотель є засновником вчення про “золоту середину”. …
  • Аристотель розрізняв чесноти волі (етичні) і чесноти розуму (діаноетичні) та напряму пов’язував чесноту зі щастям, помітивши в чесноті не лише шлях до щастя, а й важливу частину самого щастя.

До етичних чеснот Аристотель відносить мужність, розсудливість, щедрість, величавість, правдивість, дружелюбність, люб’язність, рівність, честолюбство. Вони залежать від здатності розуму підпорядковувати своїм вимогам пристрасті й бажання. Свідомо-навмисний характер дій – важлива риса доброчесних вчинків.

Далі йде розгляд розсудливості (σωφροσύνη). Аристотель визначає цю чесноту як середину у володінні тілесними задоволенням (ἡδονὰς).

Related Post

Яка основна тема у творчості композитора Шопена?Яка основна тема у творчості композитора Шопена?

Тема батьківщини – головна творча тема Шопена, яка визначила основний ідейний зміст його музики. У шопенівських творах нескінченно варіюються відгомони народних польських пісень і танців, образи національної літератури (наприклад, навіяні

Чим корисний Аевіт для шкіри обличчяЧим корисний Аевіт для шкіри обличчя

Аевіт для обличчя має імуностимулюючі та антиоксидантні властивості, які допомагають покращити стан шкіри. Аевіт для нігтів буде не менш корисним. Аевіт від прищів є ефективним засобом у комплексному лікуванні хворих