Які препарати належать до антиоксидантів

Найбільш відомі неферментні антиоксиданти: аскорбінова кислота (вітамін С), токоферол (вітамін Е), β-каротин (провітамін А) та лікопін (у томатах). До них також відносять поліфеноли: флавін та флавоноїди (часто зустрічаються в овочах), таніни (в какао, каві, чаї), антоціани (у червоних ягодах).

Джерела антиоксидантів Найбільше їх у фруктах і овочах.

Основна дія антиоксидантів Нейтралізація вільних радикалів, які спричиняють окислювальний стрес, відбувається шляхом передачі електронів, які зменшують реактивність радикалів, забезпечуючи їхню стабільність. Ця велика і відповідальна робота – основна функція антиоксидантів.

Щодня людині рекомендується вживати 8-10 ммоль антиоксидантів. Слід пам'ятати, що в процесі перетравлення їжі кількість речовин-окислювачів різко зростає, тому після прийому їжі природний антиоксидантний захист пригнічується. Важливо приймати антиоксиданти разом з їжею, в залежності від загальної кількості калорій.

Астаксантин – найпотужніший антиоксидант в природі. його вплив на шкіру, імунітет та відновлення пошкоджених тканин.





Найвідомішими антиоксидантними ферментами (АОФ) є білки-каталізатори: супероксиддисмутаза (СОД), каталаза та пероксидази. [1] . АОФ є найважливішою (внутрішньою) частиною антиоксидантної системи організму.

Related Post

Скільки років живуть чинари?Скільки років живуть чинари?

Зміст:1 Де росте дерево Чинара?2 Як правильно Чинар чи Чинара?3 Скільки живе дерево платан?4 Скільки років росте Чинар?5 Де використовується деревина платана?6 Що таке листя платана?7 Що таке Чинар російською?

Як правильно тримати пляшку вина під час наливу?Як правильно тримати пляшку вина під час наливу?

Пляшку слід тримати за нижню частину, а не за шийку. Наливати вино бажано в кілька прийомів залежно від розмірів келиха та пишності піни. Наповнювати келих потрібно на дві третини, щоби