Як селяни дізналися про відміну кріпосного права?

У всіх підручниках історії ви читали – Олександр II звільнив селян 19 лютого 1861 року, цього дня оприлюднили маніфест про скасування кріпосного права. Тільки адресати реформи самі селянидізналися про це зовсім не 19-го і навіть не лютого.

Реакція суспільства на скасування кріпосного права Селяни сприймали землю як «божу власність», яка, згідно з «правдою», повинна розподілятися порівну лише між працюючими на ній. Тому загалом вони негативно поставилися до «земельних статей» Маніфесту 19 лютого 1861 року.

Проте Маніфест викликав неоднозначну реакцію у всіх верствах населення. Згідно з маніфестом, селяни наділялися деякими цивільними правами. Серед них: свобода одруження, самостійне укладання договорів та ведення судових справ, придбання нерухомого майна на своє ім'я.

Related Post

Скільки слів у словнику української мовиСкільки слів у словнику української мови

Великий тлумачний словник сучасної української мови : Близько 250 000 слів / укл. Зазначається, що однотомний тлумачний “Словник української мови” (2016 року, 2-е видання) вміщує 165 тис. слів, а “Український

Як пишеться слово листяний і чому?Як пишеться слово листяний і чому?

Дві літери н пишуться: 1) у прикметниках, утворених за допомогою суфікса –н– від іменників з основою на –н; 2) у прикметниках, утворених від іменників за допомогою суфіксів -онн-, -енн-. лис-твен-ний