Понеділок 09.03.2020, Автор публікації: Admin

"Подарунок" до 8 Березня мешканкам по вул. Садова

Минає вже п`ята доба з того часу, як було припинено водопостачання..

Справжнім "подарунком" напередодні свята 8-го березня, стало припинення подачи питної води, мешканкам єдиної житлової двоповерхівки, в с. Миколаївка-1, Дніпровського району.
І хоча це свято присвячене жінкам, проте такий "подарунок" звичайно торкнувся всіх мешканців по вул. Садова. 

Проблема водопостачання в с. Миколаївка-1 існує вже не перший рік, і навіть не перше десятиліття. Вимкнути воду 16-ти квартирному будинку, школі, лікарні, серед Зими на три і більше місяця - нажаль звичайне явище.
Були навіть випадки, коли мешканці села перекривали трасу Кривий Ріг - Дніпро, вода з'являлась, але систематично знову "зникала".
А до ситуації, коли води немає приблизно пів року, від початку весняно-літнього періоду, і до кінця літньо-осіннього періоду - мешканці роками звикали. "Немає достатноьго тиску в трубах" - зазвичай з таким поясненням виступала місцева влада, або представники водогону. "Більш високого тиску труба не витримає, тому що вона вже застаріла". Такі пояснення з року в рік чує місцеве населення.
Дзвінки на "Гарячу Урядову лінію" системно проблему не вирішують.
Зі сторони обсулговуючого персоналу представників водоканалу все доволі ясно й зрозуміло - труби застарілі, грошей не вистачає на повну заміну, задвижки застарілі і крім того їх замало.
Проте мешканці с. Миколаївка -1 неодноразово здавали гроші для часткового ремонту тієї чи іншої ділянки водогону, або на закупівлю нових задвижних пристроїв, і це крім самої сплати за воду, яка в порівнянні з Миколаївською, чи Херсонською областю дорожча на 25-30%.
Куди направляються кошти за споживання води з населення, якщо для підтримки в робочому стані водогону весь час потрібно "знаходити кошти" - питання лишається відкритим.
Змінюється місцева влада, змінюються очільники в управлінні водогоном - а прорблема подачі питної води місцевому населенню лишається незмінною з року в рік, і з десятиляття в десятиліття.

Цього разу воду вимкнули ввечорі в четвер 5 березня 2020 року. Вранці в п'ятницю 6 березня працівники водогону прийняли рішення не ремонтувати, і залишити на свято мешканців вул. Садова - без води.
По деяким даним - ремонт потребує більше часу, ніж один день (п'ятниця), тому простіше всього було просто залишити все "як є" перед святом і додактовим вихідним днем. Крім того, можливо знову знадобляться кошти на ремонт з населення, яке сплачує за постачання води більше, ніж в деяких районах м. Дніпра або м. Кам'янське чи Верхньодніпровську.
Для мешканців двоповерхівки ситуацію ускладнює ще й той факт, що поблизу немає ні колодязя, ні свердловини. Про підвіз води вже п'яту добу ні місцева влада ні представники водоканалу навіть не згадують. Тобто 16 квартирний будинок знову нікому не потрібен. А між тим в будинку є вагітна жінка, є малолітні діти, є багатодітні родини, є жителі похилого віку..
Мабудь тим, хто прийняв рішення "відкласти ремонт" до вівотрка  - не є проблемою відсутність водопостачання, в них свято 8 березня пройшло з водою, адже є свої колодязі, свої свердловини, немає малолітніх дітей, і вагітних жінок, і т.д.

Таким чином, мешканцям двоповерхівки доводиться носити воду з чужого двору, на вул. Центральній, за що велика подяка господарям того двору! І це при умові, що є можливість носити воду, адже є мешканці, котрі самі вже не можуть принести води, хоча й сплачують за водопостачання, за водогін, і отримують таке принизливе до них ставлення зі сторони представників місцевої влади, можливо це стосується і районної влади, і їх взаємовідносин з представниками водогону.
При всьому цьому мова йде про село, яке розташоване лише в 20 хвилинах їзди від найбільшого промислового обласного міста України. І варто нагадати, що це 21 сторіччя..
Що ж, сподіваємось, що все ж ситуація з системним порушенням обслуговування водогону в с. Миколаївка -1 Дніпровського району, буде найближчим часом вирішена. А інакше зовсім незрозуміло, навіщо й куди йдуть податки з місцевих підприємців, навіщо утримують майже 33% від заробітньої плати громадян, якщо в питаннях елементарного забезпечення населення самим необхідним - питною водою, немає суттєвих змін, при всьому тому, що населення сплачує за цю послугу, і сплачує не по самими низьким тарифам, в порівнянні з іншими областями України.

Останні декілька років намітилась непогана, навіть позитивна динаміка в цьому питанні, не було відключень на три і більше місяця, навіть взимку, як це було раніше, але все ж сам підхід і системність такого підходу, коли "перекрити" на тиждень краще, ніж почати ремонтувати відразу - зовсім не "європейский", і явно не на користь ані мешканцям, ані постачальнику, ані місцевій владі.

Залиште Ваш коментар!

Сайт "Миколаївська територіальна громада" не несе відповідальності за приватні оголошення користувачів в сервісі оголошень.
Відтворення будь-якої авторської інформації, поданої на сайті, можливе лише за умов
розміщення посилання на сайт (Mykolaivka.dp.ua/),
у веб орієнтованих засобах - гіперпосилання.
Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори 
думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікацій.

ПЕРЕГЛЯНУТИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Copyrights © 2017-2021 All rights reserved | МСГ* не несе відповідальності за зміст інших сайтів | Template by Eter.dp.ua