Четвер 30.07.2020

28 липня 2020 р. В с. Миколаївка-1, Дніпровського району, відбулись збори громади проти запланованого видобутку урану ТОВ "АЕСУ" (ФОТО)

Збори Миколаївської територіальної громади та сіл Солонянського району проти ...

Збори Миколаївської територіальної громади та сіл Солонянського району проти видобутку уранових руд на Сурському і Новогур’ївському родовищах, відбулись в с. Миколаївка-1, Дніпровського району, Дніпропетровської області.

Нагадаємо, що 18 липня поточного року, мешканців с. Миколаївка-1, та прилеглих сіл, поставили перед фактом, що ТОВ "АЕСУ" розпочинають свою "планову діяльність" з видобутку корисних копалин, зокрема уранової руди, на межі сіл Миколаївка-1, і Сурське.

До 18 липня поточного року жодних слухань, за участю мешканців Миколаївської територіальної громади, на предмет видобутку уранової руди ТОВ "АЕСУ" не проводилось. Жодного дозволу на видобуток уранової руди від жителів зазначених сіл, та прилеглих сіл – не надавалось. І як тільки жителям громади стало відомо про "планову діяльність" товариства з обмеженою відповідальністю "Атомні енергетичні системи України" – було оголошено зібрання всієї громади, були запрошені представники ТОВ "АЕСУ", проте вони під приводом карантину відмовились відрядити навіть одного свого представника, що в черговий раз підкреслює факт принизливого ставлення до народу, і антинародних дій ТОВ "АЕСУ", які з самого початку є ультимативними.
(До речі, збори громади 18 липня і 28 липня відбувались на відкритому просторі, а не в приміщеннях).

Як стало відомо, Постійна комісія обласної ради з питань використання природних ресурсів ще в 2016 році погодила надання спец.дозволу ТОВ "АЕСУ" на користування надрами в Дніпропетровській області, у Криничанскому і П’ятихатському районах. (див. Фотокопію нижче).

Але в даному "погодженні" немає жодної згадки про розробку уранових руд на Сурській ділянці Дніпровського району. В самому дозволі (див. Фото нижче) Дніпровський район теж не згадується.

Окремим питанням залишається сам факт надання спец.дозволу без попереднього розгляду на рівні місцевих рад, адже в рамках Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", зазначені наступні пункти статей:

- Ст.8 п.2 «Рішення загальних зборів громадян враховуються органами місцевого самоврядування в їх діяльності.»

- Ст.10 п.1 «Сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.»

- Ст.13 п.3 «Пропозиції, які вносяться за результатами громадських слухань, підлягають обов'язковому розгляду органами місцевого самоврядування.»

Ухвалили антинародне рішення, без згоди місцевого населення, і без загального зібрання місцевої громади, мешканці якої проживають на прилеглих територіях до запланованого видобутку урану, наступні члени Постійної комісії обласної ради:

- Ісаєв Г.М.
- Шуваєв С.П.
- Слатвицький В.Г.
- Муксімов А.О.
- Скворцов В.О.
- Непорада А.Г.
- Білик А.Г.

(22-го березня 2016 року о 14:00, ПРОТОКОЛ №3, Дніпровська обласна рада VII скликання)

Минуле зібрання, яке відублось 28 липня відвідали не лише жителі с. Миколаївка-1, і прилеглих сіл, а й гості з інших регіонів.
На підтримку місцевого населення також приїхала УДОВИЧЕНКО Ілона Петрівна – помічниця депутату обласної ради  6-го скликання ШИНКЕВИЧ Віктора Геннадійовича.
Крім того, з доповіддю і порадами, щодо подальших дій виступила голова виконавчого органу Громадського формування з охорони громадського порядку “Екологічний патруль” - ЛАМПІКА Тетяна Вікторівна.

Також проти видобутку корисних копалин на прилеглих територіях виступали місцеві жителі – активісти, фермери, підприємці.

Присутніми були й представники регіональних і всеукраїнських СМІ.

Підписатись на новини і публікації

Сайт "Миколаївська територіальна громада" публікує фотографії з місця подій, а також фотокопії згаданих вище документів (зокрема рішення облради з надання спец.дозволу ТОВ "АЕСУ", сам Дозвіл, лист-звернення від громадського формування "Екологічний патруль", зміст заяви до депутата обл. Ради Шинкевич Віктора Геннадійовича)

Розповсюдження даних матеріалів дозволяється.

Залиште Ваш коментар!

Сайт "Миколаївська територіальна громада" не несе відповідальності за приватні оголошення користувачів в сервісі оголошень.
Відтворення будь-якої авторської інформації, поданої на сайті, можливе лише за умов
розміщення посилання на сайт (Mykolaivka.dp.ua/),
у веб орієнтованих засобах - гіперпосилання.
Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори 
думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікацій.

ПЕРЕГЛЯНУТИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Copyrights © 2017-2022 All rights reserved | МСГ* не несе відповідальності за зміст інших сайтів | Template by Eter.dp.ua