Неділя 26.07.2020

28 липня 2020 р. на території СЗОШ №1 в с. Миколаївка-1 відбудуться збори громади

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь в обговоренні планування дій спрямованих на недопущення видобутку урану

Шановні мешканці с. Миколаївка-1 і всіх прилеглих сіл, звертаємо Вашу увагу на те, що 28 липня (наступний вівторок) на території СЗОШ №1 в с. Миколаївка-1, о 18:00 відбудуться збори громади, на яких планується заслухати голову виконавчого органу Громадського формування з охорони громадського порядку “Екологічний патруль” - Лампіка Тетяну Вікторівну.
Також у сборах приймуть участь гості з інших регіонів, активісти, громадські діячі.

Запрошуємо всіх небайдужих членів громади, гостей, і мешканців прилеглих сіл взяти участь в обговоренні питань, пов'язаних з незаконними діями товариства з обмеженою відповідальністю "АЕСУ", щодо видобутку урану, адже мешканці громади не надавали згоду на будь-які планові дії ТОВ "АЕСУ" на прилеглих до с. Сурське і Миколаївка територіях.

Крім того, нагадуємо Вам, шановні користувачі сайту "Миколаївська територіальна громада", що триває збір підписів під Петиціями, які було опубліковано на Офіційному інтернет-представництві Президента України, на предмет припинення будь-яких дій ТОВ "АЕСУ", в т.ч. запланованих, на ділянці між с. Сурське і Миколаївка, і прилеглих до них територіях.

Якщо Ви вже проголосували за одну з петицій, радимо Вам проголосувати за всі чотири петиції, зайвим це не буде. А хто ще не голосував - наполегливо радимо проголосувати:

ПЕТИЦІЯ 1

ПЕТИЦІЯ 2

ПЕТИЦІЯ 3

ПЕТИЦІЯ 4

На всіх зборах, які ініціює громада, обов'язково мати при собі медичну маску.

Також, якщо у Вас є знайомі і відомі блогери, або представники СМІ - запропонуйте їм прийняти участь у зборах, або надіслати їм фото-відеоматеріали для подальшої їх публікації на відповідних ресурсах мас-медіа.
Максимальне висвітлення всіх подій, пов'язаних з незаконними діями товариства з обмеженою відповідальністю "АЕСУ" - запорука того, що мешканців громади почує влада, і зверне увагу на те, проти чого саме виступає народ.

В коментарях соц.мереж є коментатори, які маніпулюють деякими пізнаннями з шкільного курсу "елементарної фізики", і стверджують, що уран з масовим числом 235, який і планується видобувати, не має шкідливого випромінювання, в порівнянні із збагаченим ураном 238-м, тому немає ніякого ризику для довкілля і здоров'я людей. Але подібна логіка міркувань не враховує хімічну складову виробництва, адже для того, щоб здобути уран 235, потрібно закачати через свердловини спеціальну хімічну суміш-сорбент, який і "вбере в себе" уран. Не важко здогадатись, що тонни сорбенту, який будуть закачувати під землю, не є "чистою водою", і що ці хімічні сполуки рано чи пізно потраплять до підземних вод, а значить і до колодязів, і свердловин, і ставків. Далі, із сорбенту, який увібрав в себе уран,  потрібно відділити сполуки сорбенту від урану, і знову не важко здогадатись куди і яким чином будуть утилізувати відпрацьований сорбент, який вже після виділення з нього урану, теж не залишиться "чистою водою". Як бачимо, справа не лише в радіаційній небезпеці від видобутку самого урану 235, а можливо навіть в більшій мірі небезпека полягає саме в хімічному забрудненні підземних і наземних вод, від хімічного складу сорбенту, який закачується під землю, і від його утилізації, після (часткового!) виділення з нього урану. Тобто проблема буде комплексна, це і забруднення родючих чорноземів, і забруднення підземних вод, і з високою ймовірністю підвищення радіаційного фону іонізуючим випромінюванням.

Підпишіться на нашу розсилку новин, щоб бути в курсі останніх подій. Підписатись

Станьте нашим контент-менеджером, напишіть нам

З повагою, і найкращими побажаннями, Адміністрація сайту "Миколаївська територіальна громада"

Залиште Ваш коментар!

Сайт "Миколаївська територіальна громада" не несе відповідальності за приватні оголошення користувачів в сервісі оголошень.
Відтворення будь-якої авторської інформації, поданої на сайті, можливе лише за умов
розміщення посилання на сайт (Mykolaivka.dp.ua/),
у веб орієнтованих засобах - гіперпосилання.
Відповідальність за зміст публікації несуть їх автори 
думка редакції може не співпадати з думкою авторів публікацій.

ПЕРЕГЛЯНУТИ В СОЦМЕРЕЖАХ

Copyrights © 2017-2022 All rights reserved | МСГ* не несе відповідальності за зміст інших сайтів | Template by Eter.dp.ua