Навіщо потрібен другий поділ мейозу?

В результаті мейозу I до полюсів розходяться двороматидні хромосоми, а під час мейозу II у кожній новій клітині залишається лише одна нитка хромосоми – хроматида. Це забезпечує утворення правильної кількості хромосом у кожному новому потомстві.

Друге мейотичне поділ (мейоз II) протікає як типовий мітоз, але відрізняється тим, що клітини, що входять до нього, містять гаплоїдний набір хромосом. В результаті такого поділу n двороматидний хромосом (п2с), розщеплюючись, утворюють п однохроматидних хромосом (пс).

Процес мейоза складається з двох послідовних клітинних поділів: мейоза I (перше поділ – редукційне) – утворюються клітини зі зменшеним удвічі числом хромосом, та мейоза II (друге поділ – екваційне) – закінчується утворенням статевих клітин. Подвоєння ДНК та хромосом відбувається тільки перед мейозом I.

Відповідно, в анафазу мейоза 1 до полюсів клітини відходять гомологічні хромосоми (з подвоєною кількістю ДНК). У друге поділ мейозу входить гаплоїдна клітина з подвоєною кількістю молекул ДНК. Значить, в анафазу мейозу 2 до полюсів відходять сестринські хроматиди.

Related Post

Як часто можна розморожувати холодильник?Як часто можна розморожувати холодильник?

Сучасні моделі холодильної техніки розморожують 1-2 рази на рік. А якщо ваш холодильник оснащений системою автоматичного розморожування No Frost, то його досить регулярно мити зсередини – льоду в ньому не