Дежавю: причини виникнення та пояснення феномену

Ефект дежавю – це відчуття, коли людина раптово відчуває, що вже раніше знаходився у певній ситуації чи бачив конкретний об'єкт. Цей феномен часто викликає подив і плутає людей, залишаючи цікаві питання можливості передкогнітивних здібностей або паралельних всесвітів.

Наукові дослідження підтверджують існування ефекту дежавюОднак його точні причини залишаються загадкою. Одна з гіпотез пов'язана з роботою мозку та його здатністю обробляти інформацію. За цією теорією, під час дежавю, мозок робить помилку сприйняття, і в один момент генерує відчуття знайомства з новою подією чи місцем.

Інша гіпотеза пов'язує ефект дежавю із пам'яттю. На думку деяких учених, це відчуття виникає через невідповідність між тимчасовим порядком пам'ятних подій у мозку. Внаслідок цієї невідповідності виникає враження, що поточний момент уже стався раніше.

Чим викликаний ефект дежавю?
Існує кілька гіпотез у тому, чим викликаний ефект дежавю:
  • Теорія мозку. Передбачається, що дежавю виникає через збій у роботі головного мозку, що призводить до повторного сприйняття вже пережитих ситуацій.
  • Теорія хімічних процесів. Передбачається, що дежавю виникає через помилку в хімічних процесах, що протікають у мозку, які можуть викликати спогади про минуле.
  • Теорія пам'яті. Передбачається, що дежавю виникає через особливості роботи пам'яті та нейронних мереж, що в певних умовах може призвести до сприйняття вже пережитого досвіду як нового.
  • Теорія епізодичної пам'яті.Передбачається, що дежавю пов'язаний із особливостями функціонування епізодичної пам'яті, яка відповідає за запам'ятовування пережитих подій.
Незважаючи на безліч гіпотез, точні причини виникнення дежавю досі залишаються загадкою.

Чому виникає відчуття дежавю?

Дежавю – це помилка мозку, який перебудовує короткочасну пам'ять у довгострокову та через це відтворює момент, який ви щойно бачили, у момент, який був колись. Але насправді цей момент був зараз, і ви не знаєте, що буде далі.

Як вчені пояснюють ефект дежав'ю?

У 1884 році деякі психологи дійшли висновку, що причиною ефекту дежавю є так званий «подвійний мозок». Згідно з проведеними дослідженнями, одна півкуля мозку отримує інформацію на мить раніше іншої, породжуючи відчуття повторення раніше прожитого досвіду.

Скільки триває дежавю?

Доктор медичних наук Павло Власов та кандидат медичних наук Олександр Червяков у своїй роботі 2012 року з'ясували, що у здорових людей дежавю виникає, як правило, кілька разів на рік, триває до 10 секунд і з'являється в період психоемоційної напруги та втоми.

Що таке дежавю з погляду езотерики?

У езотериків є думка, що дежавю — це підказки Всесвіту, пов'язані з минулим, сьогоденням та майбутнім людини. Дежавю – Загадковий стан нашої психіки. Фахівці всіх областей проводили дослідження, але не змогли пояснити механізми його появи.

Related Post

Як можна приготувати перці без м'ясаЯк можна приготувати перці без м'яса

Які потрібні перці для фарширування? Переважні сорти перцю для фарширування: "Молдаванський подарунок" – смачний, ароматний, зі стінками середньої товщини, довгастої форми. … "Гордість Росії" – товстостінний, з солодкою соковитою м'якоттю,

Як можна декорувати пляшку з-під винаЯк можна декорувати пляшку з-під вина

Як прикрасити пляшку своїми руками? Як прикрасити пляшку глітером / блискітками Знадобиться клей-спрей та безпосередньо блискітки. Робочу поверхню захистіть папером, а руки рукавичками. Оббризкайте пляшку клеєм і відразу ж сипте