Де за радянських часів писали національність?

У Радянському Союзі вказівка ​​національності у паспорті та інших документах, що засвідчують особу мало обов'язковий характер. Національність громадянина записувалася до цієї графи на підставі національності батьків (або одного з них).

Записнаціональність" у паспортах з'явилася 1974 р. і мала обов'язковий характер. У 1990 роках " п'ята графабула видалена з паспорта, пізніше вказуватинаціональністьдозволили в добровільному порядку.

Конституція РФ у статті 26 затверджує право кожної людини визначати та вказувати свою національність. А паспорт є єдиним загальногромадянським. документомде можна це зробити. Отже, відсутність можливості вказати свою національність у паспорті порушує конституційні права громадян.

У переважній більшості випадків свою національну належність громадянин визначав за національності батька. У СРСР досить сильними були патріархальні традиції, згідно з якими батько визначав і прізвище, і національність дитини.

Related Post

Де може стати в нагоді довідка 2 ПДФО?Де може стати в нагоді довідка 2 ПДФО?

Ці довідки необхідні фізособі для заповнення податкової декларації за формою 3-ПДФО при отриманні податкових відрахувань (наприклад, соціального податкового відрахування на лікування або майнового податкового відрахування при купівлі квартири).Sep 7, 2018

Як прописатися за новою адресою через Єгов?Як прописатися за новою адресою через Єгов?

Для отримання послуги авторизуйтесь або зареєструйтесь. Авторизуватись на порталі та перейти по кнопці «Замовити послугу онлайн». Заповнити заявку та підписати її ЕЦП (електронним цифровим підписом) або за допомогою смс-паролю (обов'язково