Чого залежить родючість ґрунту

Факторами родючості ґрунту є достатня кількість води, поживних речовин, відповідні температурні умови, пухкість ґрунту, певна кількість повітря для дихання коріння рослин, окислення мінеральних сполук і життєдіяльність мікроорганізмів.

На родючість ґрунту великий вплив має органічна речовина ґрунту. Бо родючість ґрунту напряму залежить від вмісту в ньому органічної речовини. Органічна речовина – це частина ґрунту, що утворюється від рослин і тварин, що розкладаються.

Отже, чим більше в ґрунті перегною, тим він більш родючий. Перегній надає ґрунту чорного кольору. ґрунт чорного кольору називається чорноземом. Якщо в ґрунті мало перегною, його забарвлення змінюється від темно-сірого до світло-сірого.

Родючість грунту може бути підвищена за допомогою застосування органічних та мінеральних добрив, компосту, а також методів, які підвищують вміст органічного матеріалу в ґрунті, наприклад, збереження решток рослинного походження (пожнивних решток), обробка ґрунту з використанням зеленої маси тощо.

Гумус — найважливіша складова органічної речовини ґрунту, яка визначає його родючість.

Ґрунти утворюються під впливом клімату, живих організмів, складу і будови материнських гірських порід, рельєфу місцевості і віку території. Від клімату залежить кількість опадів, що впливає на розвиток рослинності, життєдіяльність мікроорганізмів, розчини різних сполук у ґрунті та їх переміщення.





На родючість полів впливають прямі та непрямі фактори. До прямих факторів відносять зволоженість землі та її аерацію, наявність поживних хімічних елементів, кількість органічної речовини, рівень pH тощо. Непрямими факторамиє активність ґрунтової біоти, методи обробки полів …

Related Post

Яка погода буде у серпні у Німеччині?Яка погода буде у серпні у Німеччині?

Влітку 2022 в Німеччини дуже спекотно — передбачають синоптики із європейської системи моніторингу Землі Copernicus. Європейська система моніторингу Землі Copernicus повідомляє: цього літа в Німеччини дуже жарко, як у Європі

Як правильно застосовувати сульфат калію?Як правильно застосовувати сульфат калію?

Калій сірчанокислий можливо вносити в ґрунт при основному внесенні, але зазвичай він рекомендується як будь-які підгодівлі рослин, як правило, овочів. Застосовується в закритому та відкритому ґрунті, як у вигляді розчинів